روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تست موفق داروی ضد کرونای ایرانی بر روی حشدالشعبی باز هم خبرساز شد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197055
1399/09/03

تست موفق داروی ضد کرونای ایرانی بر روی حشدالشعبی باز هم خبرساز شد

اسماعیل قادری، محقق همدانی می‌ گوید که توانسته داروی درمان کرونا را تولید کند، ضمن این که این دارو امتحان خود را پس داده و در درمان تعداد بسیاری از بیماران موثر بوده اما وزارت بهداشت آن را بررسی نمی‌کند.وی اذعان کرد: بنده این دارو که در درمان کرونا موثر است را چهار سال پیش ساخته‌ ام، ممکن است سئوال شود چطور پیش از کرونا ساخته شده و الان برای درمان کرونا مطرح شده است؟ هدف بنده از ساخت این دارو مقابله با ویروس‌ ها بود، شاید بیش از چند میلیارد تومان برای آن هزینه کرده ‌ام و این طور نبوده که به یک باره بگویم دارویی ساخته‌ ام که در بیماری کرونا مؤثر بوده است. خدا را شاکرم که این دارو در درمان کرونا مؤثر است و تعداد زیادی از بیماران مبتلا درمان شده‌ اند و می‌ توانم به جرأت بگویم که این دارو می ‌تواند کرونا را سرنگون کند.
قادری ادامه داد: اواخر سال گذشته، یعنی وقتی کرونا در ایران شیوع یافت، دارو را به دکتر لطیفی در بیمارستان بقیه ا... (عج) دادم. بعد از چند روز دکتر لطیفی تلفن کرد و اطلاع داد کد اخلاق را گرفته‌‌ اند و روی انسان کار می ‌کنند که یک ماه بعد به ما تبریک گفت و اعلام کرد خوشبختانه دارو اثرات خوبی داشته و جواب می ‌دهد. این مسئله به این شکل پیش رفت تا این که بعد از آن هیچ خبری از بیمارستان بقیه ا... (عج) نشد، من هم فکر کردم شاید موضوعی رخ داده که بنده بی ‌اطلاعم، مثلاً ممکن است از لحاظ «safety» به نتیجه نرسیده باشند در صورتی که خودم مطمئن بودم این طور نیست و منتظر تماس بودم که در موردش صحبت کنند اما دیگر صحبتی نشد. بعداً یکی از دوستان به من گفت که ما نتایج آن را دیده‌ ایم و از بیمارستان بقیه ا... (عج) خبر داریم. بعد گفتند ۱۰ لیتر از دارو را برای قم بفرستم که این کار را هم انجام دادم؛ همکاران در قم نیز اعلام کردند که دارو بسیار اثر بخش بوده ولی بار دیگر همه چیز مسکوت شد؛ با خودم فکر کردم شاید این ها زیر نظر بیمارستان بقیه ا... (عج) کار
می‌ کردند و به نتایجی رسیده‌اند که دارو مؤثر نباشد تا این که یکی از دوستانی که زحمت عرضه دارو را کشیده بود اعلام کرد این طور نیست، اتفاقاً یک نفر دیگر اعلام آمادگی کرده و ما می‌ توانیم خواهش کنیم که او هم آن را مورد بررسی قرار دهد.
این محقق تاکید کرد: داروی بنده علاوه بر این که ویروس‌ ها را می ‌زند تمام باکتری ‌ها را از بین می ‌‌برد، برخی از افرادی که از دارو استفاده کرده‌اند، اعلام کرده اند ظرف چند ساعت، اثر دارو را دیده‌ اند، طبیعی هم هست چون این دارو همان طور که گفتم دو عملکرد دارد اولاً ویروس ‌کش است و دوماً باکتری ‌کش. گزارش ‌هایی که از بیمارستان بقیه ا... (عج) به ما می ‌دادند این بود که داروی ما بیماری که در کما بود را هم نجات داد و دلیلش هم همین دو خصوصیت است.
وی عنوان کرد: دریافت کد «IRTC» و کد اخلاق توسط این دارو نشان می ‌دهد که هم نتیجه‌ بخش بوده و هم عوارضی ندارد؛ امیدوارم مسئولان نتایجی که در بخش‌ های مختلف به دست آمده را مورد بررسی قرار دهند و حتی اگر لازم است دوباره این دارو را مورد بررسی قرار دهند تا با حمایت آن ها به مرحله تولید برسیم و درخواست دارم خود وزارت بهداشت نیز این دارو را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد.
قادری در پاسخ به این که این دارو در بین گروهی از حشدالشعبی هم استفاده شده، نتایج خوبی داشته است و حتی برای تشکر پرچم متبرک حرم امام حسین (ع) برای وی ارسال شده اظهار کرد: بله شکر خدا نتیجه ‌بخش بوده، این ویروس همه را درگیر می ‌کند، بزرگ و کوچک، فقیر و غنی، مبارز و غیر مبارز نمی ‌شناسد و همه را درگیر می ‌کند، اگر دارو را در اختیار افراد قرار می ‌دهم هدفم درمان آن هاست، امیدوارم همه درمان شوند و اوضاع به شرایط عادی برگردد.
دوستان ما این دارو را برای گروه‌ هایی خارج از کشور فرستادند و خوشبختانه نتیجه خوبی داشت. دریافت پرچم متبرک حرم امام حسین (ع) برای بنده یک افتخار بزرگ بود و حس غریبی را در وجودم به یادگار گذاشت که خدا را بابت این اتفاق شاکرم. پیش ‌بینی شده این بیماری ویروسی شاید ۱۰ تا ۱۵ سال دیگر مهمان ما باشد! اگر همراهی وزارت بهداشت را داشته باشم این نوید را می ‌دهم که این بیماری بیشتر از ۶ یا ۷ ماه دیگر با ما نباشد و به امید خدا حذف شود، این را می ‌توانم به جرأت بگویم که می ‌توانم به امید خدا این ویروس مهار نشدنی را بعد از چند ماه به همان آزمایشگاه‌ هایی بفرستیم
که بود.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.