روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
افشای سفر اسرارآمیز به «نئوم» عربستان :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197202
1399/09/04

افشای سفر اسرارآمیز به «نئوم» عربستان

منابع خبری از پرواز یک هواپیمای رژیم صهیونیستی حامل نتانیاهو و رئیس موساد به عربستان خبر داده ‌اند.
رسانه‌های صهیونیستی از پرواز یک فروند هواپیمای این رژیم از فرودگاه بن‌گورین به عربستان خبر دادند.
بر اساس این گزارش بنیامین نتانیاهو که رئیس موساد وی را همراهی می‌ کرد در این پرواز بودند‎.
بر اساس گزارش رسانه‌ های صهیونیستی پس از این پرواز پنج ساعته نتانیاهو و رئیس موساد با بن ‌سلمان ولیعهد عربستان دیدار کردند.رادیو ارتش اسرائیل اعلام کرد این دیدار که روز یکشنبه صورت گرفته و در آن علاوه بر نتانیاهو و ولیعهد عربستان، وزیر خارجه آمریکا نیز حضور داشته است. ‎
بر اساس این گزارش نتانیاهو در حضور «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی دیدار کرده است.
روزنامه یدیعوت آحارانوت درگزارشی از حضور حدود 4 ساعته بنیامین نتانیاهو و یوسی کوهن نخست وزیر و رئیس موساد رژیم صهیونیستی در خاک عربستان و دیدار با محمد بن سلمان در حضور مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا پرده برداشت.
ایتای بلومنتال و ایتمار ایشنر در گزارشی خبر دادند ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به شهر ساحلی نئوم عربستان رفته و به همراه یوسی کوهن رئیس موساد با محمد بن سلمان دیدار و گفت و گو کرده است.
در مشروح این خبر آمده است این سفر یکشنبه انجام و نتانیاهو در حضور مایک پمپئو با محمد بن سلمان دیدار کرده است اما دفتر نخست وزیری حاضر به اظهار نظر در این رابطه نیست.
در این سفر نتانیاهو حدود 4 ساعت در خاک عربستان حضور داشت همین امر می تواند دلیل تعویق جلسه کابینه کورونا شد که اعلام شد از روز یک شنبه به دوشنبه موکول شده است.
پیش از این اعلام شده بود جلسه کابینه بنا به درخواست یتزاهار شای و زائیف الکین دو وزیر کابینه به تعویق افتاده است اما اکنون مشخص می شود که این ادعا دروغ بوده و خود آنها نیز از صدور چنین بیانیه ای غافلگیر شدند.
اطلاعات رسیده نشان می دهد که نتانیاهو و کوهن ساعت 19 و 50 دقیقه سوار این هواپیمای (T7-CPX) شدند که به نام یک شرکت خارجی در سان مارینو به ثبت رسیده است ، پرواز به طور مستقیم و از طریق جنوب خلیج ایلات به نئوم انجام شد و در حین پرواز از فراز منطقه مصری تیران هم عبور کرد تا آن که در خاک عربستان فرود آمد.بعد از آن در سال 23 و 50 دقیقه از فرودگاه نیوم پرواز و در ساعت 50 دقیقه بامداد در فرودگاه بن گوریون به زمین نشست.
این سفر اسرار آمیز با شماری از مسائل داغ در خاورمیانه همزمان شده اند. از طرفی توافقنامه های سازش بین اسرائیل و امارات متحده عربی ، بحرین و سودان شکل گرفته و از سوی دیگر گزارش هایی در رابطه با تهدیدهای ترامپ علیه ایران پیش از پایان دوره ریاست جمهوری اش به گوش می رسد.
به هر شکل جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا بارها درباره عزم خود جهت بازگشت به توافق هسته ای سخن گفته است امری که پیش بینی می شود با مخالفت قاطع اسرائیل، عربستان سعودی و دیگر کشورهای شورای همکاری روبرو شود.‎اخبار رسیده حکایت از آن دارند که ولیعهد عربستان مایل به برقراری روابط با اسرائیل است اما پدرش ملک سلمان مخالف انجام چنین کاری است.
وال استریت ژورنال هم قبلا گزارش داده بود بن سلمان از برقراری روابط بین اسرائیل و امارات متحده عربی پیش از اعلام آن اطلاع داشته اما از ترس آن که پدرش وارد عمل شده و آن را برهم بزند به او اطلاع نداد. یک منبع آگاه اسرائیلی خبر سفر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به نئوم عربستان تایید کرد.‎
پایگاه خبری 0404 به نقل از یک منبع آگاه اسرائیلی خبر داد نتانیاهو دیروز به شکل سری وبا همراهی یوسی کوهن رئیس موساد عازم عربستان شد.‎
دولت ترامپ به شدت در تلاش است تا توافقنامه های صلح بیشتری بین اسرائیل و کشورهای عربی به ویژه با عربستان پیش از پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ محقق کند.‎ همچنین وزیر امور خارجه عربستان سعودی با انتشار پیامی در توئیتر دیدار ولی‌عهد رژیم سعودی با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد.
«فیصل بن فرحان»، وزیر امور خارجه رژیم سعودی با انتشار پیامی در توئیتر دیدار «محمد بن سلمان»، ولیعهد این رژیم با «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.