روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
سربازان استرالیایی از استرس برملا شدن این راز هولناک خودکشی کردند! :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197203
1399/09/04

سربازان استرالیایی از استرس برملا شدن این راز هولناک خودکشی کردند!

بعد از افشای گزارش محرمانه درباره جنایات دلخراش نیروهای ویژه ارتش استرالیا در افغانستان علیه غیر نظامیان این کشور، تنها در سه هفته 9 نظامی استرالیایی دست به خودکشی زدند.
این گزارش که نتیجه تحقیقاتی چهار ساله بود، سابقه ‌ای شرم ‌آور را از قتل‌ های وحشیانه انجام شده از سوی نظامیان استرالیایی برملا کرد که خارج از فضای جنگ رخ داده‌ اند. نسخه ویرایش شده آن بعد از هفته‌ ها بحث درباره محتوای آن منتشر شد و محکومیت جهانی را در پی داشت.
بعد از افشای محتوای این گزارش، در سه هفته گذشته یک سرباز زن و هشت سرباز مرد بین سنین سال‌ های اول دهه ۲۰ تا ۵۰ جان خود را گرفتند.
تصور می ‌شود خودکشی این تعداد سرباز در چنین بازه کمی در تاریخ نظامی اخیر استرالیا بی‌ سابقه بوده است. همچنین تصور بر این است که استرس تحقیقات از این افراد که شواهد ارتکاب ۳۹ قتل را از سوی نیروهای ویژه استرالیا روشن کرد، در خودکشی آن ‌ها نقش داشته است.
به گزارش روزنامه انگلیسی «دیلی میل»، با این حال هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد این 9 نفر با جنایات جنگی گزارش شده، مرتبط بوده ‌اند.
بنابر این گزارش، دست ‌کم ۵۶ کهنه سرباز استرالیایی تنها در سال جاری میلادی به خودکشی دست زده ‌اند که در مقایسه با ۴۰ نفر سال ۲۰۱۹ افزایش داشته است.
هفته اول آبان گزارشی منتشر شد مبنی بر این که نظامیان استرالیایی در قتل ۳۹ غیر نظامی یا زندانیان افغانستان نقش داشته ‌اند.
ژنرال «آنگس کمپبل» رئیس نیروهای دفاعی استرالیا پنجشنبه گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی ضمن تأیید گزارش ‌ها درباره نقش نظامیان کشورش در قتل غیر نظامیان افغانستانی گفت از مردم افغانستان به خاطر رفتارهایی که در گزارش به آن اشاره شده، عذرخواهی می‌ کند.
وی سپس ادامه داد: «این مسئله زندگی خانواده ‌ها و جوامع افغانستان را نابود کرده است و موجب درد و رنج بی‌ اندازه
آن ها شده است». کمپبل سپس اعتراف کرد که تمامی ۱۴۳ اظهارات مورد اشاره در گزارش را می‌ پذیرد.
در این گزارش اطلاعات موثقی ارائه شده که نشان می‌دهد نظامیان استرالیایی، تسلیحات یا بی ‌سیم‌ هایی را بر روی بدن اجساد غیر نظامی افغان قرار می ‌دادند تا این گونه جلوه دهند که فرد قربانی در عملیات کشته شده است.
در بخشی از این گزارش همچنین شواهدی ارائه شده مبنی بر اینکه نظامیان استرالیایی در برخی موارد برای زخمی کردن غیر نظامیان افغان از سگ استفاده می‌ کردند

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.