روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
رئیس قوه قضائیه : چرخه تولید تحت هیچ شرایطی و با هیچ بهانه‎ نباید لحظه ‎ای متوقف شود :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197703
1399/09/10

رئیس قوه قضائیه : چرخه تولید تحت هیچ شرایطی و با هیچ بهانه‎ نباید لحظه ‎ای متوقف شود

رئیس قوه قضائیه اجرای طرح ‎هایی چون «توزیع کالا با کالابرگ» را روشی مؤثر برای جلوگیری از احتکار یا رسوب کالاهای اساسی و تسهیل دسترسی بدون دغدغه مردم به کالاهای مورد نیازشان دانست.
سید ابراهیم رئیسی تأکید کرد: ارتباط بخش‌های نظارتی و قضائی قوه قضائیه با کمیسیون تخصصی صنایع و معادن می ‌تواند در اصلاح ساختارهای فسادزا، رفع ناکارآمدی ‎ها و حل بسیاری از مشکلات مردم به ویژه در حوزه تولید مؤثر باشد.
وی با اعلام آمادگی دستگاه قضا برای حل مشکلات شهرک‎ های صنعتی و واحدهای تولیدی بزرگ و کوچک، تأکید کرد: اگر ظرفیتهای معطل مانده بخش صنعت با یک کار جهادی وارد چرخه کار و تلاش شود، هم شاهد رونق تولید خواهیم بود و هم معضل اشتغال خواهد شد.
رئیس قوه قضائیه تولید را مسئله‎ ای محوری برای دستگاه قضائی دانست و گفت: چرخه تولید کشور تحت هیچ شرایطی و با هیچ بهانه‎ای نباید لحظه‎ ای متوقف شود و ما هم معتقدیم اگر فردی در یک کارخانه یا کارگاه مرتکب جرم و تخلف شد، باید با او برخورد شود نه این که واحد تولیدی مجازات شود. رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر لزوم شکل گیری دولت الکترونیک برای شفاف سازی نظام اقتصادی در کشور تصریح کرد: نظارت مستمر بر فرایند تأمین و تولید تا توزیع و مصرف کالا امری ضروری است که بسیاری از مشکلات همچون رسوب و احتکار کالاهای اساسی را حل می‌کند.وی با اشاره به درخواست برخی اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای تسریع در رسیدگی به پرونده‎های معوقه مربوط به واحدهای تولیدی گفت که همکاران دستگاه قضایی تلاش دارند تا همه پرونده‎های معوقه از جمله پرونده‎ های مربوط به واحدهای تولیدی تا پایان سال جاری به ‌روز شوند.
رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر لزوم آسیب‎شناسی برای رفع موانع و اصلاح مقررات دست‎وپاگیر در بخش تولید، اظهار داشت: همانطور که تسهیل فضای کسب‎وکار اهمیت بالایی دارد، هر مقرراتی که دست‎وپای تولید را می‌بندد، باید اصلاح و موانع تولید برطرف شود.
رئیسی در خصوص رسیدگی به تخلفات در واگذاری‌ها و اجرای سیاست‌های خصوصی سازی نیز اعلام کرد: دستگاه قضایی غالب واگذاری‌های مساله دار را بررسی کرده و به پرونده‌های زیادی از تخلفات صورت گرفته نیز رسیدگی شده است. در همین رابطه طی روزهای آینده برخی پرونده‌های جدید که آماده ارائه به دادگاه شده‌اند، مورد رسیدگی قرار می‌گیرند.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.