روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
شام آخر آدم ربایی :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197777
1399/09/10

شام آخر آدم ربایی

تحقیقات پلیس تهران برای افشای راز گم شدن یک زن جوان در حالی آغاز شده که نزدیک به چهار ماه است که از سرنوشت این زن هیچ خبری در دست نیست و دو مظنون بازداشت شده اند.
به گزارش «خبرجنوب» مرداد ماه امسال زوج جوانی به باغشان حوالی روستاهای اطراف امامزاده داوود رفتند اما وقتی هوا رو به تاریکی رفت، زن جوان به طرز اسرار آمیزی ناپدید شد. فردای آن روز یعنی بیستم مرداد ماه همسر وی راهی اداره پلیس شد تا گزارش ناپدید شدن او را اعلام کند و گفت: «من و همسرم ساکن روستایی هستیم. در آن جا مزرعه و باغ داریم و آخرین بار به همراه همسرم راهی باغ شدیم تا شب آن جا بودیم که همسرم محبوبه گفت می خواهد اطراف باغ دوری بزند و پیاده روی کند. معمولا نیم ساعت یا یک ساعتی اطراف باغ پیاده روی می کرد اما آن روز رفت و دیگر بازنگشت حتی وسایلش نیز در باغ بود و من که نگران شده بودم، اطراف را به دنبالش گشتم اما اثری از همسرم نبود حتی موضوع را به محلی ها اطلاع دادم که تعدادی شروع کردند به جست و جو در کوهستان‌های اطراف اما هیچ ردی از همسرم به دست نیامد. نمی دانم همسرم کجا رفته و از او هیچ خبری نیست. آن شب تا صبح هر چقدر صبر کردم برنگشت».
با توجه به اظهارات این مرد گروهی از مأموران پلیس، جست و جوی خود را برای یافتن زن ناپدید شده آغاز کردند. آن ها در نخستین اقدام به استعلام از بیمارستان ها، بهزیستی و پزشکی قانونی پرداختند اما هیچ ردی از وی به دست نیامد. در حالی که تحقیقات برای یافتن ردی از زن ناپدید شده به بن بست رسیده بود، خانواده وی راهی دادسرای جنایی تهران شدند و از دامادشان شکایت کردند و گفتند که شوهر دخترشان راز ناپدید شدن او را می داند و احتمالاً بلایی سرش آورده است چرا که آن ها به شدت با یکدیگر اختلاف داشتند. با این شکایت قاضی احسان زمانی بازپرس شعبه ششم دادسرای جنایی تهران با توجه به مدارک و شواهد موجود دستور بازداشت شوهر زن گمشده و تحقیق از وی را صادر کرد. او بازداشت شد و وقتی پیش روی بازپرس جنایی تهران قرار گرفت، منکر هر گونه اطلاعاتی در خصوص سرنوشت همسرش شد و گفت: «همسرم متولد سال 65 است و ما ۱۸ سال قبل با یکدیگر ازدواج کردیم. زندگی خوبی داشتیم و حتی صاحب پسری شدیم اما خدا 2 سال قبل او را از ما گرفت. مرگ او آسیب شدید روحی به ما وارد کرد. همسرم تا مدت ها بیمار بود. او را نزد پزشک بردم و تحت درمان قرار گرفت».وی گفت: «چند روز قبل از ناپدید شدنش متوجه شدم داروهایش را مصرف نمی کند و بر سر این موضوع با هم دچار اختلاف شدیم و دعوا کردیم تا این که روز حادثه تصمیم گرفتیم به باغ برویم و میوه بچینیم. او آن روز پریشان بود و حال خوبی نداشت حتی در بین راه از من جدا شد و گفت باید به خانه برگردد تا وسیله ای بردارد، به همین دلیل رفت و گفت تا ساعتی دیگر خود را به باغ می رساند. ساعتی بعد خودش را به باغ رساند تا این که شب مدعی شد قصد پیاده روی دارد اما رفت و دیگر برنگشت. اگر چه اطراف باغ را به دنبالش گشتم اما احتمال دادم که بی خبر به خانه بازگشته است به همین دلیل شب را در باغ ماندم. صبح وقتی به خانه برگشتم و دیدم اثری از او نیست، گزارش گم شدن او را به پلیس اطلاع دادم».
پس از تحقیق از متهم، بازپرس جنایی تهران با مطرح کردن 3 دلیل، وی را به عنوان مظنون بازداشت کرد؛ نخست این که چرا مرد جوان همان شب ناپدید شدن همسرش، ماجرا را به پلیس اطلاع نداده بود. دوم این که علاوه بر شکایت خانواده زن گمشده و اظهارات آن ها در خصوص اختلاف زن با شوهرش، همسایه ها، دوستان و آشنایان این زوج نیز در تحقیقات گفتند که آن ها پس از مرگ فرزندشان به شدت دچار اختلاف شده بودند و مدام با یکدیگر درگیری داشتند. سوم این که شوهر وی آخرین کسی بود که با همسرش دیده شده بود و پس از آن به رغم ادعای وی مبنی بر این که همسرش برای پیاده روی رفته اما کسی این زن را ندیده بود. این 3 دلیل کنار هم قرار داده شد و قاضی جنایی دستور بازداشت وی را صادر کرد و او برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار مأموران اداره آگاهی تهران قرار گرفت تا اسرار ناپدید شدن زن جوان آشکار شود. در جریان رسیدگی به این پرونده بار دیگر از متهم تحقیق شد وی این بار جزئیات دیگری را فاش کرد و مدعی شد که همسرش با شوهر خواهر وی اختلاف داشته است از این رو تحقیقات در این رابطه متمرکز شد تا این که متهم دلیل اختلاف این دو را مشکلات مالی بر سر طلا عنوان کرد و گفت: «همسرم مدتی قبل به شوهر خواهرم طلا داده بود و سر مسائل مالی با هم اختلاف داشتند».بر این اساس به دستور بازپرس پرونده شوهر خواهر این مرد هم بازداشت شد. گفتنی است هر دو مظنون در بازداشت به سر می برند و تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.