روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
صادرات از ۱۰۰میلیون دلار گذشت :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197790
1399/09/10

صادرات از ۱۰۰میلیون دلار گذشت

مدیرکل گمرکات استان فارس گفت: در ۸ ماه گذشته بیش از ۲۶۷ هزار تن کالا به ارزش ۱۰۴ میلیون دلار از گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شده است.
خداداد رحیمی اظهار داشت: در 8 ماه گذشته 267 هزار و 313 تن کالا به ارزش 104 میلیون و 95 هزار و 438 دلار از طریق گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده است این در حالی است که هنوز شرایط ورود و خروج کالا به روال قبل باز نگردیده و محدودیت‌هایی را به لحاظ شرایط بیماری کرونا شاهد هستیم.
وی با بیان اینکه در 8 ماه گذشته کالاهای صادراتی فارس به 48 کشور جهان صادر شده که عمده این کشورها عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان، کویت،آلمان، امارات متحده عربی،قطر، ویتنام، هند بوده‌اند، افزود: اوره، محصولات لبنی، آلومنیوم، رب گوجه‌فرنگی، شیره و عصاره شیرین بیان، رزین‌های آلکید اصلاح شده، دستگاه‌های مبدل حرارتی، ماهی و انجیر بیشترین حجم صادرات را به خود اختصاص داده‌اند.
مدیرکل گمرکات استان فارس اظهار داشت: در 8 ماه گذشته در بین کالاهای صادراتی استان فارس صادرات اوره از لحاظ وزن 30 درصد و از لحاظ ارزش 60 درصد افزایش را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.
رحیمی با بیان اینکه در 8 ماه گذشته 23 هزارو 306 تن کالا به ارزش 97 میلیون و 531 هزار و 249 دلار از طریق گمرکات استان فارس به کشور وارد شده است، اظهار داشت: کالاهای وارداتی از 31 کشور جهان وارد گردیده که عمده آنها از چین، برزیل، جمهوری کره، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، آلمان، پاراگویه، اندونزی و هند بوده‌اند.
وی به تعداد مسافرین ورودی از طریق مرز هوایی استان فارس اشاره کرد و گفت: در هشت ماهه گذشته با توجه به محدودیت‌های مسافری فرودگاه‌های بین‌المللی و کاهش چشمگیر پروازهای خارجی جمعاً تعداد 23 هزار و 431 نفر مسافر از طریق مرز هوایی استان فارس به کشور وارد شده که از این تعداد19 هزار و 346 نفر ایرانی و 4 هزارو 85 نفر مسافر خارجی بوده‌اند.
رحیمی افزود: تعداد 21 هزار و 817 نفر مسافر از طریق مرز هوایی استان فارس از کشور خارج شده‌اند که از این تعداد 17 هزار و 816 نفر ایرانی و 4001 نفر خارجی بوده‌اند.
مدیرکل گمرکات استان فارس خاطرنشان کرد: در مدت مذکور همشهریان استان فارس تعداد 216 بسته کالاهای هدیه و سوغات به ارزش 7287 دلار از طریق گمرکامانات پستی دریافت نمودند. و در همین مدت شهروندان استان فارس تعداد 3050 بسته پستی به ارزش 40 هزار و 716 دلار به خارج از کشور ارسال کرده‌اند.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.