روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
امروز آخرین مهلت ثبت درخواست وام یک میلیونی کرونایی :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197819
1399/09/11

امروز آخرین مهلت ثبت درخواست وام یک میلیونی کرونایی

سخنگوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروزسه شنبه 11 آذر، آخرین مهلت ارسال پیامک درخواست تسهیلات یک میلیون تومانی از سوی سرپرستان خانوار مشمول است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سخنگوی وزارت کار افزود : سرپرستان خانواری که درخواست استفاده از تسهیلات یک میلیون تومانی کرونایی را دارند تا امروز سه شنبه 11 آذر می‌توانند کد ملی خود را بدون هیچ واژه اضافه‌ای به صورت فارسی یا انگلیسی از تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره 6369 ارسال کنند.به گفته سخنگوی وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی، تمامی افرادی که درنوبت قبل، تسهیلات کرونای معیشتی دریافت کرده اند و درآمد ثابت ندارند، می توانند متقاضی دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی باشند.شمس ادامه داد: افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت های دولتی یا نهادهای عمومی غیر دولتی، بازنشستگان، بیمه پرداز سازمان تامین اجتماعی یا سایر صندوق های بازنشستگی شامل این طرح نمی‌شوند.وی تاکید کرد: بازپرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی با اقساط 30 ماهه و از منابع یارانه معیشتی ماهانه خانوار خواهد بود.

چگونگی دریافت مرحله دوم تسهیلات و کمک ‌هزینه کرونایی
گفتنی است دولت در دور دوم حمایت‌ های جبرانی وام یک میلیون تومانی و کمک هزینه یکصد هزار تومانی به 29 میلیون و 700 هزار نفر پرداخت می‌کند.
تنها فرمول و نسخه جهانی جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در خانه ماندن و قطع زنجیره انتقال است. فرمولی که همه کشورها با توجه به وضعیت قرمز و نارنجی که بر آنها حاکم می‌شود، اقدام به تعطیلی سراسری در دوره‌های زمانی مختلف می‌ کنند.در کشور ما نیز با همه گیری گسترده کرونا دولت تصمیم گرفت محدودیت‌های تردد و تعطیلی سراسری را از اول آذرماه به مدت دو هفته اجرایی کند. البته در این میان مساعدت‌ های مالی برای اقشار آسیب پذیر جامعه در نظر گرفت.این مساعدت ‌ها شامل وام یک ملیون تومانی به صورت قرض الحسنه و با سود چهار درصد و کمک هزینه جبرانی یک صد هزار تومانی به تعداد اعضای خانوار است.در روزهای اخیر موضوع ارائه تسهیلات یک میلیون تومانی به مشمولان، همچنین پرداخت کمک هزینه ماهیانه یکصد هزار تومان به هر یک از اعضای خانوار تا پایان سال حسابی داغ شده است. اینکه کدام خانوارهای ایرانی مشمول دریافت این تسهیلات می‌شوند، چه اقداماتی برای دریافت تسهیلات باید انجام شود و بسیاری موارد دیگر که در ادامه به آن می ‌پردازیم.

چه کسانی مشمول دریافت این تسهیلات می ‌شوند؟
بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این تسهیلات به خانوارهایی که درآمد ثابت ماهیانه ندارند و در مرحله قبل متقاضی تسهیلات کرونایی خانوارها بوده‌اند، تعلق می‌گیرد که شامل نزدیک به 29.7 میلیون نفر (11 میلیون خانوار) می ‌شود.براین اساس، افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت‌های دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه‌پردازان سازمان تأمین اجتماعی یا سایر صندوق‌های بازنشستگی شامل این طرح نمی‌شوند.به گفته رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون، کارگرانی که درآمد ثابت ندارند، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و رانندگان تاکسی شامل این طرح هستند.

تسهیلات کرونایی چه زمانی پرداخت می‌شود؟
کمک هزینه یکصد هزار تومانی که به ازای هر یک از اعضای خانوار در نظر گرفته شده به مدت چهار ماه (آذر، دی، بهمن و اسفندماه) پرداخت می‌شود. به گفته رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون پرداخت این حمایت معیشتی از نیمه آذرماه شروع می‌شود.
همچنین طبق اعلام وزارت تعاون، وام یک میلیون تومانی اواخر آذر ماه به حساب سرپرست خانوار مشمول واریز می‌شود.

چه اقداماتی برای ثبت درخواست تسهیلات باید انجام شود؟
براساس این گزارش کمک هزینه بلاعوض یکصد هزار تومانی نیاز به ثبت‌نام از سوی متقاضیان ندارد، وزارت تعاون مشمولان دریافت بسته معیشتی 100 هزار تومانی را شناسایی کرده است. براساس اعلام وزارت تعاون در فروردین‌ماه امسال، به 23 میلیون سرپرست خانوار وام یک میلیونی پرداخت شد که اطلاعات گردآوری شده در آن دوران، ملاک عمل خواهد بود و نیاز نیست، متقاضیان اقدامی انجام دهند.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.