روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
در چهار گوشه ایران :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197835
1399/09/11

در چهار گوشه ایران

۳۰هزار پرستار استخدام می شوند
رئیس سازمان برنامه و بودجه در نامه‌ای اجازه استخدام و بکارگیری تعداد ٣٠ هزار نفر نیروی انسانی مورد نیاز واحد‌های بهداشتی درمانی را داد.
درپی درخواست وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با ارسال نامه‌ای نوشت: در خصوص تامین نیروی انسانی مورد نیاز آن وزارتخانه جهت راه‌اندازی طرح‌های قابل بهره‌برداری تا پایان دولت دوازدهم، به استحضار می‌رساند جذب و بکارگیری تعداد ٣٠ هزارنفر نیروی انسانی مورد نیاز واحد‌های بهداشتی درمانی با اولویت تقویت شبکه بهداشت و اورژانس پیش بیمارستانی با رعایت قوانین و مقررات مربوط بلامانع است.

۱۷ هزارتن کالای اساسی مردم در چنگ 227 محتکر
نیروی انتظامی در اطلاعیه ‌ای از کشف ۱۷ هزار تن کالای اساسی و ضروری مردم و همچنین دستگیری ۲۲۷ محتکر و ۵۷ نفر از اخلالگران بازار سکه و ارز و طلا خبر داد.در این اطلاعیه آمده است: هفتمین مرحله طرح سراسری مبارزه با احتکار و گران فروشی اقلام اساسی به مدت یک هفته در دهه سوم آبان ماه در سراسر کشور اجرا شد.در این طرح به دستگیری 57 نفر از متهمان معاملات «فردایی» که اقدام به ایجاد التهاب در بازار، ارز، طلا و سکه از طریق معاملات فردایی در سطح کشور می کردند ، اشاره شده است. در این اطلاعیه با اشاره به این که یکی از مواردی که بازار طلا، سکه و ارز را ملتهب و قیمت آنها را افزایش می دهد معاملات «فردایی» و تشکیل اتاق هایی به اصطلاح «کاغذی» بوده که عده ای سودجو فرصت طلب اقدام به این کار می کنند، آمده است: در معاملات «فردایی» هیچ گونه طلا و ارزی به صورت فیزیکی خرید و فروش نمی ‌شود (خالی فروشی) و با ایجاد تقاضای کاذب باعث متشنج شدن بازار و افزایش کاذب قیمت‌ها می شود.

بازداشت معاون سابق اهل زد و بند یک شهردار
یک منبع آگاه از بازداشت معاون عمرانی سابق شهرداری شهریار خبر داد.گفتنی است که در ادامه دستگیری‌های پرونده فساد بزرگ شهرداری شهریار، دیروز قبل یکی دیگر از مسئولان سابق شهرداری شهریار بازداشت شد.بر اساس این گزارش این فرد به اتهام تبانی در انجام معاملات دولتی، با دستور مقام قضائی بازداشت شده است.

دفترچه‌های بیمه درمانی به طور کامل حذف می ‌شوند
مدیرکل مدیریت خدمات سلامت عمومی سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به این که جمعیت حدود ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری روستایی، عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر از برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاعی روستایی مدیریت می شوند گفت: حدود ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر پرونده سلامت دارند و اطلاعات در سامانه های سطح یک وزارت بهداشت ثبت شده و در حال اخذ گزارش فعالیت حدود ۲۷ میلیون و ۹۰۶ هزار نفر هستیم.
محمد رضا میرزایی با تاکید بر پیگیری ۲ ساله سازمان بیمه در ارائه نسخه الکترونیک اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد پزشکان در بخش خصوصی شهری به سامانه نسخه نویسی دسترسی دارند و این روند در حال کامل شدن است. درصدی از داروخانه ها هم از نسخه پیچی الکترونیکی استفاده می کنند که این امر روز به روز در حال ارتقاء است. ان شاء ا... در آینده ای نزدیک نسخه نویسی و نسخه پیچی به طور کامل به صورت الکترونیک انجام خواهد شد و به محض کامل شدن فرآیند الکترونیکی کردن، دفترچه های کاغذی به طور کامل حذف می شود.

امسال ۹۴۱۷ نفر هم در تصادفات جان دادند
سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد که در هفت ماه اول سال جاری ۹۴۱۷ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۱۱ هزار و ۲۶ نفر بود، ۱۴.۶ درصد کاهش یافته است.در هفت ماهه امسال از کل تلفات تصادفات، هفت هزار و ۷۰۳ نفر مرد و یکهزار و ۷۱۴ نفر زن بودند.در هفت ماهه امسال استان های فارس با ۷۱۵، تهران با ۷۱۳ و اصفهان با ۶۰۸ نفر بیشترین و استان های ایلام با ۶۴، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۱۷ و چهارمحال و بختیاری با ۱۳۴ نفر کمترین آمار تلفات تصادفات را داشتند.بر اساس اعلام پزشکی قانونی، در مهر ماه امسال نیز یکهزار و ۵۲۶ نفر در حوادث رانندگی جان باختند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸.۶ درصد کمتر شده است.

انعقاد قرارداد ادامه «بیمه اختیاری» غیرحضوری شد
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از ارائه غیرحضوری یک خدمت دیگر ( انعقاد قرارداد ادامه بیمه به طور اختیاری ) در سازمان تامین اجتماعی خبر داد.مصطفی سالاری با اشاره به ورود به چهارمین هفته اجرای طرح ۳۰۷۰ که قرار بود بر اساس آن تا بهمن ماه ۳۰ خدمت و هر دوشنبه چند خدمت، الکترونیکی و غیرحضوری شوند گفت: در هفته چهارم طرح ۳۰۷۰ قرار داریم که با تحقق کامل آن ۷۰ میلیون از ۹۶ میلیون مراجعه به شعب تامین اجتماعی کاهش می ‌یابد.

ورود دو سامانه بارشی جدید به کشور
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود دو سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد و گفت: این سامانه ‌های بارشی سبب بارش برف و باران در برخی مناطق کشور می‌ شوند.صادق ضیاییان با اشاره به این که از بعدظهر امروز سه شنبه با ورود سامانه بارشی از جنوب و جنوب غرب کشور بارش در خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، غرب فارس، شمال بوشهر و شمال خلیج فارس آغاز می‌شود، اظهارکرد: طی فردا چهارشنبه این سامانه تقویت می ‌شود و مناطقی از جنوب غرب، غرب، جنوب، مرکز و دامنه‌ های جنوبی البرز را دربر می ‌گیرد.مدیرکل پیش ‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه پیامد ورود این سامانه بارشی به کشور بارش باران، در مناطق جنوبی وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف است، گفت: سامانه بارشی دیگری از عصر جمعه از سمت جنوب وارد کشور می‌شود.

کرونا بازار رژ لب و خط لب را کساد کرد

تاثیر کرونا بر بازار لوازم آرایش در نوع خود جالب توجه است؛ چنانچه ماسک، آرایش خانم‎‌ها را تحت الشعاع قرار داده است.استفاده سراسری از ماسک، به شدت بر میزان مصرف لوازم آرایش تاثیر داشته است. به طوری که گزارش‌ها حاکی است ‌در روزهای کرونایی فروش لوازم آرایش مثل رژ، خط لب و کرم‌های مربوط‌ کننده به‌شدت کاهش پیدا کرده اما فروش خط چشم، ریمل و کانسیلر، مژه مصنوعی و سایه چشم و همچنین مداد ابرو، افزایش چشمگیر داشته است. در همین زمینه 72درصد از زنان که پیش‌تر هم آرایش می‌کردند، در این روزها دیگر سراغ لوازم آرایشی به‌خصوص رژ لب نمی‌روند. در واقع استفاده از ماسک، آرایش در صورت را به «چشم و ابرو»، تقلیل داده است.

آخرین وضعیت آبگرفتگی در اهواز و ماهشهر

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان آخرین وضعیت آبگرفتگی در اهواز و ماهشهر را تشریح کرد.امید بن ‌عباس با اشاره به آبگرفتگی برخی شهرهای استان در پی بارندگی‌های شدید، اظهار کرد: آبگرفتگی در شهرستان‌های اهواز، ماهشهر، امیدیه و رامشیر رخ داده است که عبور و مرور را مختل کرده بود. جاده‌های دسترسی به روستاها نیز به صورت موقت مسدود شدند اما در حال حاضر جاده‌ای از شریان‌های اصلی استان مسدود نیست.وی عنوان کرد: وضعیت آبگرفتگی در شهر چمران نسبت به بندر امام (ره) بهتر است و بخش زیادی از آب از شهر چمران خارج شده است. مدیرکل مدیریت بحران خوزستان در خصوص وضعیت آبگرفتگی در شهر اهواز نیز گفت: به جز منطقه ۶ و ۸ و بخشی از منطقه ۴، در سایر نقاط شهر اهواز مورد خاصی از آبگرفتگی در معابر اصلی نداریم و در سایر نقاط تنها آبگرفتگی کاسه‌ای وجود دارد.بن‌عباس با اشاره به امدادرسانی به افراد متاثر از آبگرفتگی ‌ها توسط جمعیت هلال احمر بیان کرد: اقلام مورد نیاز بین خانوارهای متاثر از بارندگی توزیع شده است.

کشف انبار لوازم آرایشی با تاریخ انقضاء ۱۱ سال پیش!

انبار لوازم آرایشی با تاریخ انقضای ۱۱ سال پیش و به ارزش ۵۰ میلیارد تومان در کرج کشف شد که با جعل تاریخ آنها را روانه بازار می کردند.این اقلام لوازم بهداشتی و آرایشی از ۹ سال پیش نگهداری شده بود.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.