روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
تاکید رئیس کل دادگستری بر دادن مرخصی و آزادی مشروط به زنان زندانی در فارس :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197876
1399/09/11

تاکید رئیس کل دادگستری بر دادن مرخصی و آزادی مشروط به زنان زندانی در فارس

«خبرجنوب»/ د‌‌ر اد‌‌امه اجرای طرح پایش زند‌‌انیان که زمینه ساز آزاد‌‌ی شماری از زند‌‌انیان واجد‌‌ شرایط د‌‌ر فارس است، رئیس کل د‌‌اد‌‌گستری فارس و معاونین قضایی د‌‌اد‌‌گستری استان با زنان زند‌‌انی د‌‌ر زند‌‌ان مرکزی شیراز د‌‌ید‌‌ار کرد‌‌ند‌‌.
دراین بازدید همچنین به طور همزمان دفتر خدمات الکترونیک قضایی در زندان عادل آباد شیراز، اقلید، کازرون و بوانات هم افتتاح شد.
به گفته رئیس کل دادگستری فارس هدف از راه اندازی این دفتر تسریع در ارسال درخواست های قضایی زندانیان و رسیدگی به تقاضای آنان به صورت سیستمی است.
سرعت گرفتن روند رسیدگی به پرونده های قضایی زندانیان درخصوص اعسار و محکومیت های مالی از جمله نتایج راه اندازی این دفاتر است.
حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی افزود: استان فارس به لحاظ جمعیت کیفری یکی از استان های بزرگ کشور محسوب می شود که با اجرای مناسب و مستمر طرح پایش زندانیان توسط قضات و بهره گیری از تأسیسات قانونی و اعطای تسهیلات پیش بینی شده در طرح پایش زندانیان آمار قابل توجهی از مددجویان زندان های استان کاهش یافت که از این حیث جزء استان های برتر کشور می باشیم .
رئیس کل دادگستری فارس در دیدار با مددجویان بند زنان هم گفت: مدد جویان بند نسوان به لحاظ شرایط ویژه بیش از همیشه مورد توجه قضات قرار گیرند و همکاری بیشتری در راستای اعطای مرخصی و همچنین استفاده از تسهیلاتی همچون آزادی مشروط برای آنان فراهم شود. وی همچنین به قضات توصیه کرد: به زندانیان این بند که دارای جرائمی مانند مواد مخدر و برخی از جرایم مالی هستند با رأفت بیشتری نگاه شود.
مصطفی بحرینی معاون قضایی دادگستری فارس نیز در این دیدار گفت: با توجه به اختلاف نظری که در بحث توبه وجود دارد درکل جرایم سبک درجه 5-6-7 و درمواردی که منجر به آزادی می شود باید، به دادگاه تجدید نظر ارسال شود.مدیرکل زندان های فارس هم یادآور شد که دفتر خدمات قضایی در زندان مرکزی شیراز راه اندازی و در مرحله بعد در سایر زندان های استان نیز راه اندازی می شود.
اسحاق ابراهیمی افزود: در این بازدید علاوه بر ملاقات چهره به چهره زندانیان با مسئولین قضایی، پنجمین بسته معیشتی که به تعداد 210 بسته توسط خیرین این استان تهیه شده بین خانواده های زندانیان نیازمند توزیع می شود.
وی یادآور شد: با اجرای طرح پایش زندانیان، تاکنون تعداد4650 کاربرگ تهیه و به مراجع قضایی ارسال شده است.

/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.