روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
محدودیت دوباره قرمزها :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 197945
1399/09/12

محدودیت دوباره قرمزها

محدودیت‌ها در شیراز و 10شهر فارس
همراه با 42 شهر دیگر کشور برای هفته آینده تمدید شد
«خبرجنوب»/ با توجه به آمارهای بالای فوتی و ابتلا به کرونا ویروس در شیراز و 10 شهر دیگر فارس این استان همچنان در میان استان های کشور دارای بیشترین شمار شهرهای قرمز است. ازاین رو شب گذشته نام این شهرهای فارس در میان فهرست شهرستان‌هایی قرار گرفت که از روز شنبه ۱۵ آذر مشمول محدودیت‌های جدید می‌شوند. این تصمیم در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد مقابله با کرونا، کمیته امنیتی و اجتماعی گرفته شد و بر اساس خبرهای اعلام شده در شیراز، جهرم، خرامه، خفر، داراب، سپیدان، قیروکارزین، کازرون، گراش، ممسنی و نی ریز به مدت یک هفته دیگر همان محدودیت‌های سطح هشدار 3 مجددا ادامه خواهد یافت.
طبق این فهرست در استان های مختلف از مجموع 160 شهری که از یکم آذر ماه جزو شهرهای قرمز قرار داشت، 64 شهرستان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند که 11 شهرستان یاد شده در فارس جزو این فهرست قرمز هستند.
براساس این خبر شهرهای استان هایی که شامل محدودیت یک هفته ای دیگر از روز شنبه آینده می شوند به شرح ذیل است: تکاب، چایپاره، شوط در آذربایجان غربی/ اردبیل، پارس آباد، مشکین شهر در استان اردبیل/ در اصفهان، اردستان، تیران، نایین، نطنز /در ایلام، آبدانان، چرداول / در تهران فقط شهر پیشوا / در استان چهارمحال و بختیاری ، سامان و کیار /در خراسان جنوبی شامل طبس / خراسان رضوی، خلیل آباد، قوچان، سبزوار و خود مشهد/در خراسان شمالی، اسفراین، بجنورد، مانع/در سیستان و بلوچستان زابل، زاهدان/ در استان قزوین ، آبیک، البرز، بویین زهرا، تاکستان و قزوین /در کرمان راور، شهر بابک و نرماشیر/در کرمانشاه ،سنقر /استان کهگیلویه و بویراحمد شهر یاسوج/استان گلستان، آق قلا، بندرگز، بندرترکمن، علی آباد، کلاله، گرگان، گمیشان، گنبد کاووش و مراده تپه/ در گیلان آستارا، رشت، تالش /و در استان مازندران آمل، ساری، محمودآباد و گلوگاه و نور.
همچنین سخنگوی ستاد کرونا اعلام کرد سخنگوی ستاد کرونا گفت: تعداد شهرهای قرمز به ۶۴ شهر کاهش یافته، محدودیت‎ها در این مناطق ادامه دارد. محدودیت شهرهایی که تغییر وضعیت دادند از شنبه کمتر خواهد شد. در جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد مقابله با کرونا، کمیته امنیتی و اجتماعی همچنین گزارشی از راه‌های موثر در کاهش ترددها و تجمع‌ها ارایه داد و درخصوص تداوم اعمال محدودیت تردد در ساعت ۲۱ لغایت ۴ صبح در شهرهای نارنجی بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت بحث و بررسی صورت گرفت.
در این جلسه پس از گزارشی درخصوص وضعیت ابتلاء و شیوع بیماری در شهرهای مختلف کشور مقرر شد از روز شنبه هفته آینده محدودیتها در شهرهایی که از ابتدای آذرماه از وضعیت قرمز به وضعیت نارنجی رسیده اند، مطابق وضعیت نارنجی تعریف شده در طرح جامع مقابله با کرونا اعمال شود.در این جلسه آخرین وضعیت روند بیماری در سطح کشور مورد بررسی قرار گرفت./انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.