روزنامه صبح
آر اس اس خبرجنوب
کل صفحات خبرجنوب
مسکوکات در بازار شیراز
 تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب تعالی دانش تبلیغات خبر جنوب
تبلیغات خبر جنوب تبلیغات خبر جنوب
براي همگاني كردن دوچرخه سواري در شيراز بايد فرهنگ سازي كرد :: روزنامه خبر جنوب :: نیازمندیهای خبر جنوب
NID : 22001
1396/04/31

براي همگاني كردن دوچرخه سواري در شيراز بايد فرهنگ سازي كرد

مراسم تودیع و معارفه رئیس هیات دوچرخه سواری شیراز انجام شد و سیدعلیرضا دیهیمی به عنوان رئیس جدید این هیات انتخاب شد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شیراز گفت : امیدوارم با همفکری و تعامل همه جانبه شیراز به «شهر دوچرخه ها» مشهور شود.
وی گفت: معضل ترافیک، حمل و نقل، آلودگی هوا، سلامت عمومی جامعه و شهروندان و بعد همگانی کردن ورزش از وجوه مختلف این رشته است.
در این مراسم معاون توسعه ورزش اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز شعار این اداره را " خوش بدرقه و خوش استقبال" بودن عنوان کرد و گفت: هیات دوچرخه سواری شیراز ، از هیات های مهم است که علاوه بر قهرمانی در حوزه همگانی نیز در سطح جامعه تاثیر گذار است.
در ادامه این مراسم رئیس سابق هیات دوچرخه سواری شیراز از اهمیت این رشته در سطح قهرمانی خبر داد و گفت: در المپیک22 مدال به این رشته اختصاص دارد و برخلاف رشته های دیگر هر روز به تعداد مدال های این رشته افزوده می شود.
هادی با شفاعت افزود: مهمترین مشکلات دوچرخه سواری به مباحث فرهنگی ، مسیرهای دوچرخه سواری و دوچرخه های غیر استاندارد برمی گردد.
سید علیرضا دیهیمی به عنوان رئیس جدید هیات دوچرخه سواری شیراز گفت: دوچرخه سواری یکی از رشته های فراگیری است که در رده های سنی مختلف و در هر دو بخش آقایان و بانوان فعال است.
رئیس هیات دوچرخه سواری شیراز ادامه داد: دوچرخه سواری یکی از انواع وسیله نقلیه است که استفاده از آن باید فرهنگ سازی و گسترش پیدا کند.
دیهیمی :دوچرخه سواری یکی از راه های مبارزه با آلودگی هوا و ترافیک است
رئیس جدیدهیئت دوچرخه سواری شیراز گفت: رشته دوچرخه سواری در سطح جامعه فراگیر شده است و در رده های سنتی مختلف بین آقایان و بانوان ترویج پیدا کرده است.
علی رضا دیهیمی در مراسم تودیع و معارفه بیان کرد : یکی از معضلات جامعه ترافیک و دیگری آلودگی هوا است که دوچرخه سواری یکی از راه های مبارزه با آن است در حال حاضر حتی در سطوح بین المللی مقام های بلند پایه سیاسی کشورهای مختلف از این و سیله برای حمل و نقل استفاده می کنند. برای همگانی کردن دوچرخه سواری باید اتحاد همگانی بین سازمان ها بوجود آید.
وی خبر داد سه شنبه های بدون خودرو در جهت فرهنگ سازی و ترویج دوچرخه سواری در شیراز در حال اجرا است و شهرداری در حال تشکیل تیم و باشگاه دوچرخه سواری است تا بتواند قدم های محکمی در ترویج و فرهنگ سازی این رشته بردارد.
رئیس هیئت دوچرخه سواری سهم دوچرخه سواری را در سلامت نیز بالا دانست و گفت: با توجه به شیوع کم تحرکی در جامعه این رشته می تواند این معضل را نیز برطرف کند.


/انتهای متن/
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریات بین المللی خبر : حسین واحدی پور
License owner & Editor in Chief: HosseinVahedipour
Copyright © 2013 KHABAR International Publications Group. All rights reserved.